Notice: Undefined variable: rand_row in /var/www/domik701/data/www/bohdan-digital.com/everyload.php on line 109
Євген Білоусов - електронні книги видавництва "Навчальна книга - Богдан"

Євген Білоусов

Білоусов

   Народився 1952 року в родині військового юриста. Закінчив історичний факультет Дніпропетровського державного університету. Працював у школі, піонерським ватажком Міжнародного дитячого центру «Артек».
   У двадцятирічному віці написав свою першу книжку — літературознавчу розвідку «Аркадій Гайдар у Криму».
   1998 року за створення книжкової серії «Минуле Криму для дітей в казках та легендах» нагороджений премією Автономної Республіки Крим. Автор 42 дитячих книжок, лауреат 22 Всеукраїнських та міжнародних книжкових конкурсів.
   Є.В. Білоусов — єдиний український дитячий письменник, який за роки незалежності України отримав диплом Міжнародної Ради з питань дитячої літератури ЮНЕСКО (2002 р., за книгу «Оповідання про маленьку Копійку та велику Гривню).
   2006 року за розвиток вітчизняної дитячої літератури, пропаганду української книги йому присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв Автономної Республіки Крим» і цього ж року за створення повісті-казки про дитинство та юність Т.Г. Шевченка «Тарасове перо» Є. Білоусову присвоєно Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки.
   Письменник активно займається громадською роботою. Тривалий час керував секцією дитячої літератури Спілки письменників Криму.
   З 2000 року Є. Білоусов голова оргкомітету Всеукраїнського фестивалю української книги «Феодосія», організатор літературних свят, конкурсів, фестивалів, конференцій, семінарів, «Днів Степана Руданського в Криму», майстер-класів. У Севастополі працює державний «Музей дитячих книжок Євгена Білоусова».
   Персональні книжкові виставки автора більше 30 разів експонувалися у різних містах України.
   Письменник живе і працює у Феодосії.