Notice: Undefined variable: rand_row in /var/www/domik701/data/www/bohdan-digital.com/everyload.php on line 109
Валерій Рибалкін - електронні книги видавництва "Навчальна книга - Богдан"

Валерій Рибалкін

Рибалкін

Валерій Сергійович Рибалкін (нар. 1952) — арабіст, перекладач, дипломат, доктор філологічних наук, професор.
Закінчив екстерном з відзнакою Східний факультет Ленінградського державного університету та аспірантуру Ленінградського Відділення Інституту сходознавства АН СРСР. Працював у НДРЙ, Єгипті, ОАЕ, Катарі та інших арабських країнах. Завідувач відділу Класичного Сходу Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України. Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київського національного лінгвістичного університету. Завідувач Кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича у Львівському національному університеті ім. Івана Франка.
Лауреат Премії імені А.Ю.Кримського НАН України (1995). Нагороджений Почесними Відзнаками Митрополита Лівану Ж. Хадара (Тріполі, 2001), Еміра Катару Шейха Аль Сані (Доха, 2008), Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні (Київ, 2010) за вагомий внесок у розвій та поширення перської мови і культури на теренах України, Відзнакою Наукової Асоціації емірату Дубай за значний внесок у розвиток арабської мови у світі (2012). Співорганізатор Міжнародної наукової конференції в Бейруті, присвяченої видатному українському сходознавцю А. Ю. Кримському (2011).
Автор понад двохсот наукових праць з різних галузей сходознавства,  автор першого академічного перекладу Корану українською мовою, частина якого вийшла окремою книгою у 2002 році у Києві, перекладач казок "Тисячі та однієї ночі", надрукованих у 2011 році у видавництві "Навчальна книга - Богдан".