Notice: Undefined variable: rand_row in /var/www/domik701/data/www/bohdan-digital.com/everyload.php on line 109
Антоніна Каніщенко - електронні книги видавництва "Навчальна книга - Богдан"

Антоніна Каніщенко

Каніщенко

    Каніщенко Антоніна Пантелеймонівна з 1976 року почала працювати в НПУ ім Драгоманова на кафедрі педагогіки і методики початкового навчання викладачем української мови та методики викладання у початковій школі.
    Захистивши кандидатську дисертацію з питань розвитку пізнавальної активності молодших школярів, одержала диплом кандидата педагогічних наук, згодом - диплом доцента, а в 2000 році здобула звання професора на колегії МОН України. У 1998-2007роках працювала завідуючою кафедри мови та методики викладання в початковій школі. З 2008 року - професор цієї кафедри. Викладає методику української мови на заочній формі навчання, читає спецкурс «Технології вивчення галузі мови та літератури», керує магістерськими роботами, веде науковий студенський гурток «Потенціал», член Вченої ради Інституту педагогіки і психології НПУ імені Драгоманова.
    Протягом усього періоду роботи в НПУ ім. М.П.Драгоманова А.П.Каніщенко займається плідною науковою роботою.
    За останні роки (2003-2009) нею підготовлено та видано друком з грифом МОН України:
- підручник «Інтегрований курс. Укр.мова та методика навчання у початковій школі», вид-во «Промінь» 2003р.; 2008р.- разом 27 др.арк.
- навчально-методичний комплект: Буквар, Уроки навчання грамоти за Букварем, Зошит для письма (разом ЗО др.арк.) вид-во «Промінь».
Методичні посібники з грифом МОН України та за рекомендацією Вченої ради НПУ Драгоманова у видавництві «Навчальна книга - «Богдан»:
- Опорні групи лексики для розвитку зв\’язного мовлення (2009р., 5,5 др.арк.)
- Вчимося писати твори (2008р., 20 др.арк.);
- Розвиток фонетичного слуху, активного словника та зв\’язного мовлення (2009р., 5,5 др.арк.);
- Рідна мова. Розвиток зв\’язного мовлення (2009р., 7,5 др.арк.).
Всього у науковому доробку професора А.П.Каніщенко видано з грифом МОН України та за рекомендацією Вченої ради НПУ ім.М.П.Драгоманова більше 100 наукових робіт: підручники для початкової та вищої школи; методичні посібники з питань розвитку навчально-пізнавального інтересу на уроках мови та читання у початковій школі; методичні рекомендації щодо виховання у дітей молодшого шкільного віку патріотизму та моральних якостей; статті, програми спецкурсів, спецсемінарів, робочі та типові програми.
    Із 47 років педагогічної діяльності - 33 роки в НПУ ім. Драгоманова. За заслуги в галузі освіти і педагогічної науки постановою колегії України у
1988 році нагороджена медаллю А.С. Макаренка, у 1995 році «Відмінник освіти України», у 2008 році - орденом княгині Ольги III ступеня за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність.